Yaz ayları için doğru ceket seçiminde 6 Altin kural

Ceketler erkeklerin olmazsa olmazıdır. Fakat sıcak yaz aylarında ceket giymek işkence olabilir. Şimdi sizlere serin kalirken ayni anda nasıl cool olunabileceğinin 6 altin kurallarını anlatacağım. Kumaş bir spor ceket yaz ayları için mükemmel bir seçimdir. Fakat doğru ceketi seçmek o kadar da kolay olmuyor ... İşte sıcak yaz günlerinde spor ceket satın alırken dikkat etmemiz gereken 6 altın kural..!!

1 – Yazlık bir spor cekette ilk dikkat etmemiz gereken hafifliği ve inceliği olmalıdır.
Hem üstümüzde ağırlık yapmaması lazım hem de içinde serin hissetmeliyiz Artık üreticiler kaliteden ödün vermeden giderek daha hafif kumaşlar üretmeye başladılar. Bu sebepten ince kumaş bulmak konusunda çok zorlanmayacağız. Ayrıca kolay kırışan kumaşlardan uzak durmalıyız.Ütüsüz bir görüntüye kimsenin tahammülü yoktur.

2- Diğer bir ayrıntı ise kumaşın dokumasıdır. Dokuması sıkı olan bir kumaş hava akımını kısıtlar fakat daha seyrek dokumaya sahip bir kumaş hava almasını sağlar ve esinti hissettirir.Dokuması sıkı olan bir kumaşta ışığı görmeniz çok net olmaz. Fakat seyrek dokuma bir kumaşta ışığı kolayca gözlemleyebilirsiniz. Test etmek için Kumaşı ışığa tutmanız yeterli olacaktır.

3- Ceketimizi mümkün olduğunca astarsız seçelim. Astar hava akışını keser ve serinliği azaltır. Astarlar özellikle ceketin gömlek üzerinde daha kaygan olmasını sağlamak ve de kumaşın zarar görmesini engellemek amaçlı kullanılır. Bu yüzden sıcak yaz günlerinde spor ceketinizde astar kullanmanıza gerek yoktur.

4- Spor ceketlerimizi seçerken desenlerinin çok büyük olmamasına dikkat etmeliyiz. Astarsız kullanacağımız için düz renk ceketleri önermiyorum. Ekose ceket bunun için mükemmel bir seçim olacaktır.

5- EN ÖNEMLİ AYRINTI RENK SEÇİMİ Ve artık soğuk ve kasvetli kis ayindan kurtuldugumuza gore gri siyah ve koyu renkleri bir kenara bırakıp tercihimizi ten uyumumuza göre canlı renkler seçerek yapalım.

6- Şahsen ben kruvaze ceketin büyük hayranıyım eğer yaz aylarında serin kalmak istiyorsanız en mükemmel seçim diyebilirim. Tek düğmeli ceketler daha spor ve daha serin kalmanız için yardımcı olacak güzel ayrıntılardır. Böylelikle hem serin kalacak hem de kendinizi daha cool hissedebileceksiniz. Spor bir ceketle harika görünmek sizin elinizde.

Kaynak : aktueldergi.net