TARZINIZI BELİRLEYİN

Üst düzey bir yönetici, bir doktor, bir avukat, bir hakim, ev hanımı spor hocası yada bir sanatçı. Her ne yapıyorsanız en iyisini yaptığınızdan eminim. PEKİ İMAJINIZ..! İmajınızla insanlar üzerinde nasıl bir etki bırakıyorsunuz? Hayatın yoğun temposunda kişisel bakımınıza ne kadar önem veriyorsunuz? Bir tarza sahip misiniz? Giydiğiniz kıyafetler içinde kendinizi iyi hissediyor musunuz? Bir ortama girdiğinizde ilk fark edilen kişi siz misiniz? Alışveriş merkezlerinde çok fazla vakit harcamadan fiziğinize uygun doğru kıyafetleri seçebiliyor musunuz? Eğer birden fazla cevabınız olumsuz ise profesyonel bir destek almanın tam zamanı..! Başarılı eğlenceli çalışkan ve de profesyonel olabilirsiniz bunları zamanla kendinizi geliştirerek keşfetmişte olabilir siniz. Kendinizi bulmanız uzun bir zaman almış da olabilir. Henüz bir zarsınız yoksa üzülmeyin..! Profesyonel bir yardım ile kendinize uygun bir tarz belirleyip kısa sürede imajınızı keşfedebilirsiniz. İnsanlar üzerinde imajın nasıl bir etki bıraktığını biliyorsunuz değil mi? Ama daha da önemlisi kendinizi nasıl hissettiğiniz? Hangi kıyafetin size daha çok yakıştığından emin olmayabilirsiniz zamanınız olmayabilir ya da isteksiz olabilirsiniz. Eger kendinizi daha güvende ve mutlu hissedebileceğiniz aynı zamanda insanlara tarzını gösterebileceğiniz bir gardolabınız olmasını istiyorsanız? İlk olarak kendinize ben kimim ve zamanımın çoğunu nerde ve ne yaparak harcıyorum sorusunu sormak olmalıdır.

HAYATINIZI DEGISTIREMIYORSANIZ GIYIM TARZINIZI DEGISTIRIN

Kıyafet seçimi insanların kişiliklerini yansıtır. Hangi meslegi yaptınız kim olduğunuz ve nerelerde vakit geçirdiğiniz stil ve imajını belirlerken en büyük etken olmaktadır. Tarz bir bütündür. Fakat mekana ve yere gore değişiklik gösterir. Gittiğiniz bir ortamda kapıdan girdiğinizde ilk dikkat çeken giyim tarzınızdır. İnsanlar üzerinde fiziksel özelliklerinizin, duruşunuzun, giydiğiniz kıyafetlerin yani dış görüntünüzün çok önemli olduğunu ve karşı tarafa yüzde 55 oranında bir etki yarattığınızı biliyor musunuz? Evet insanlar kıyafetlerimize bakarak ön yargılı olabiliyor. Aslında kıyafetleri bedenlerimizi giydirdiğimizi sanarken kişiligimize giydirdigimizin fakında olmayız. Hayatımızla ilgili bir çok şeyi degiştiremeyebiliriz fakat giyim tarzımızı değiştirerek hem yaşam kalitemizi yükseltip hem sosyal ortamlarımızı daha kaliteli bir hale getirmemiz mümkün. Ne demiştik ‘Giyim Tarzımız Yasam Tarzımızdır.’

MUTSUZSANIZ GARDROBUNUZA BAKINIZ

Mesleğimin ilk zamanların da daha önce styling hizmeti verdiğim bir kişinin önerisiyle, bana ulaşan bir iş adamına stil danışmanlığı yapmak için çalışmalara başlamıştım. Gardrop düzenine geçtiğimiz sırada kendisinin sadece tek renk kravat kullandığını fark ettim ve bunun nedenini sorduğum da aldığım cevap çok etkileyiciydi ; ‘ Bende insanım ve her gün farklı bir ruh haline bürüne biliyorum , iş toplantılarımda bunu karşımda ki insanlara yansıtmamam gerekiyor özellikle çalışanlarımın motivesini asla kaybetmemesi için her zaman pozitif olmak zorundaydım girdiğimiz ihalelerde rakiplerime ruh halimi yansıtmak için kravatımı hep tek renk tutuyorum ‘ dedi . Çok haklıydı ve onu ilgiyle dinliyordum. Renklerin ve kiyafetlerin insanların ruh haline göre değişiklik gösterdiği aşina ve bunu işinde başarılı bir iş adamından duymak beni gerçekten çok etkilemişti.
Evet bazı günler mutsuz uyanıyoruz ve ne giyineceğimize karar veremediğimiz için ruh halimizi yansıtan kıyafetler seçebiliyoruz .Ve bu seçimlerimiz bizi daha da mutsuz ediyor. Belki de kiyafetlerimizi doğru seçersek ruh halimizi de gün içiresinde değiştirebiliriz. Şöyle düşünelim ailevi bir sıkıntımız var yada bizi mutsuz eden herhangi bir sebep işe gitmek istemiyoruz fakat gitmemiz gerekli. Buna rağmen kıyafet seçimimizi doğru yaptık üstümüze yakışan bir kıyafetleyiz . Ve calışma arkadaşlarımızdan bir kaçı bunu fark etti ve bize ne kadar güzel göründüğümüzü söyledi. Hemen ruh halimiz degişmez mi? Diğer türlü daha da mutsuz oluruz , mutsuz bir kıyafet bizi daha da çok mutsuzluğa iter. Bunların olmaması adına kişisel bir alişveriş danışmanından yardım alarak gardırobunuzu haftanın günlerine göre kombinletebilir ve sabahları hem zamandan tasarruf edip , hem de ruh halimizi gizleyebiliriz.
Kendimizi ancak sevdiğimiz ve üstümüze yakışan kıyafetlerin içinde mutlu hissedebiliriz bizler sizlerin tarzınızı ve imajınızı en doğru şekilde şekillendirmek için burdayız ve bunu yaparken ilk dikkat ettiğimiz şey sizleri mutlu edecek kıyafetleri seçmenizi sağlamak bunun için mutsuzsanız lütfen ilk olarak gardrobunuza bakınız ve sizi mutsuz eden kıyafetlerden bir an önce kurtulunuz. Göreceksiniz ki kıyafetleriniz güzelleştikçe ruh halinizde güzelliklerle beslenecek.